Стало зрозуміло, чому деякі люди багато їдять і не товстіють

Після ряду досліджень вченим стало зрозуміло, чому деякі люди не товстіють, навіть коли багато їдять – виявилося, що цим вічно худорлявим «щасливчикам» властива певна генетична мутація.

Їсти м'ясо

Зарубіжні наукові фахівці зібрали дві групи людей: в одну входили стрункі учасники, які не втрачали форми навіть коли спеціально для експерименту починали їсти більше, харчувалися фастфудом. В іншу – ті, чия вага відображала харчові звички і змінювався при зміні раціону. Коли медики порівняли ДНК представників двох категорій, стало зрозуміло, що першу складають власники унікальної мутації в гені ALK, який знаходився у них в «сплячому» стані, про це пише видання «Аргументи і факти».

Даний ген активізується в клітинах головного мозку. Його активність, як було встановлено, корелює з більш повільними метаболічними процесами, що впливають на розмір талії, рівні холестерину і цукру в крові. Вчені проводили випробування на дрозофілах і гризунах, яким штучно то «вимикали» ALK, то, навпаки, стимулювали його активність.

Коли експериментатори деактивували ген, обмін речовин прискорювався і жир витрачався організмом набагато інтенсивніше навіть в стані спокою. Подібний ефект дослідники пов’язують з тим, що відключення ALK веде до підвищення концентрації стресового гормону кортизолу в жировій тканині.

Медики мають намір використовувати ці дані для розробки технології, ефективної для боротьби з ожирінням.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *