Сомнолог розповіла, як можна виспатися за півтори години

Виявляється, півтори години сну дозволяють людині виспатися більше, ніж два дні. Невролог-сомнолог Наталія Федюніна дала поради про те, як належить спати, коли потрібно лягати і чи варто користуватися будильником.

Сон

Передбачається, що середній час, відведений дорослій людині на сон, має дорівнювати 6-8 годин. Однак прокидатися найкраще між фазами сну, які мають приблизно півторагодинну тривалість. Наталія Федюніна радить заводити будильник на час, кратний 1,5 годин, а також враховувати 10-20 хвилин, необхідних для засипання.

Недосип провокує головні болі, скачки артеріального тиску і гормональні розлади. При цьому спостерігається вироблення греліну (гормону голоду), що викликає апетит. Як повідомила лікар, під за час сну переробляється інформація, тому якщо його недостатньо, запам’ятати що-небудь досить важко. Втім багато спати теж неправильно, так як є ризик ожиріння, погіршення статевої і репродуктивної функції.

Лягати варто в період з 22-х до 23-х годин, адже уві сні виробляються гормони. Найважливішим з них є соматропін, що виробляється в глибокій стадії сну і до 1-ї години ночі. Він допомагає дітям рости, а дорослим спалювати жир. Важливо навчитися лягати і вставати в один і той же час. Медик каже, що найгірше лікуванню піддаються люди, які мають непостійний графік роботи. Чому дітей личить відразу привчати до дотримання гігієни сну. Ідеальним варіантом буде не вживати їжу за три-чотири години до відпочинку, за дві години не використовувати жодні гаджети і телевізор, а також замінити паперові книги на їх аудіо-версії і прогулятися.

Відзначається, що якщо нерідко засипати після будильника на 15 хвилин і знову вставати, то в гормональній системі можуть початися збої. Відбувається це тому, що уві сні виробляється Мелатонін, що йде при пробудженні. Після цього починає працювати кортизол – гормон, що відповідає за активність.

Наталія Федюніна запевняє, що фази сну впливають і на засвоєння побачених картинок: якщо людина прокинувся під час швидкої стадії, то він пам’ятає сновидіння. До того ж експерт назвала головні ознаки, при спостереженні яких необхідно нанести візит до лікаря: підвищена тривожність, страх перед засинанням, зниження рівня працездатності та пам’яті, існування хропіння, дискомфортні відчуття в ногах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *