Собаки визначають рак легенів краще людей

Точність подібної діагностики становить 97%, що вище, ніж результативність лабораторних досліджень. Йдеться про собак породи Бігль, яких спеціально дресирують для винюхування злоякісних новоутворень.

Сінді Робертс

Ще в 1998 році вчені вперше припустили, що собаки здатні по запаху визначати пухлини. В останні кілька років одразу цілий ряд великомасштабних досліджень був присвячений розвитку здібностей цих собачок щодо діагностики пухлин шкіри, грудей, сечового міхура, легенів.

Одна мешканка Алабами на ім’я Сінді Робертс натренувала цілу групу собак породи Бігль рознюхувати пухлини легенів. Сама Сінді займається собачою дресурою професійно з 1982 року, але з деяких пір вона переключилася саме на діагностику пухлинних захворювань після того, як її мати померла лише через 6 днів з моменту встановлення діагнозу рак легенів.

Вмираючій матері Сінді пообіцяла допомагати іншим людям вчасно виявляти цю хворобу. Якщо рак легень виявляють на першій або другій стадії, то ймовірність перемоги над цією хворобою близька до 80%. І ось тепер наукове дослідження підтвердило високу точність собачої діагностики, яка перевищує рівень лабораторного обладнання.

В даний час для діагностики пухлин використовується комп’ютерна томографія, рентген і позитронно-емісійна томографія ще до проведення біопсії та аналізу під мікроскопом для установки остаточного діагнозу. Але всі ці тести не є стовідсотково надійними, зате б’ють по кишені пацієнтів.

Біглі Сінді Робертс обнюхують сечу, плазму або зразки тканин різних людей, з неймовірною точністю (до 97%) визначаючи наявність біомаркерів пухлин легенів. Втім, це не диво, якщо врахувати, що рівень нюху собак в 10 000 разів перевершує можливості людського носа.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *