Смерть від коронавірусу. Лікарі розповіли, що може цьому сприяти

У Великобританії, де помер перший пацієнт з коронавірусом, лікарі виступили в пресі, розповівши, що на їхню думку може сприяти смерті в результаті інфікування ним. Фахівці вважають, що багато що залежить від особливостей взаємодії вірусу з імунною системою конкретної людини.

Коронавірус

Як повідомляє видання Express, британський пацієнт, який померл після зараження коронавірусом був літньою людиною, який до цього проходив лікування в лікарні у зв’язку з наявним у нього хронічним захворюванням. Яким саме, лікарі розкривати не стали.

У той же час фахівці констатують: “Люди з уже ослабленою імунною системою піддаються найбільшому ризику зараження вірусом, здатному привести до смерті. Також ймовірність смерті збільшується в разі серцевих захворювань і високого кров’яного тиску, діабету”.

Як новий вірус може вбити людину? Відповідаючи на питання, вірусолог з Медичної школи Університету Меріленда Метью Фріман пояснив, що ступінь серйозності захворювання і його ускладнень залежить від того, як імунна система реагує на інфекцію. На таку реакцію можуть впливати різні фактори, в тому числі вік, стать, генетика, супутні захворювання.

«Якщо вірус розмножується дуже швидко, перш ніж ваш організм встигає запобігти його за допомогою імунної відповіді, то він виявляється не в змозі контролювати вірус і починає сходити з розуму», – зауважив експерт.

Інший лікар, вірусолог з Університету Канзасу Ентоні Фер назвав ознаки і симптоми смертельного вірусу – це жар, кашель, задишка, утруднене дихання.

Розмірковуючи про те, що може сприяти смертельному результату при зараженні коронавірусом, лікарі додали: поки точно ніхто не знає, як або чому інфекція призводить до смерті у невеликого відсотка пацієнтів. Однак, підкреслили вони, більшість людей, які вмирають від вірусу, – це представники старшої вікової категорії, і слабкість їх організму пов’язана більше з біологією, ніж зі способом життя. Зокрема, підвищений ризик смерті для таких пацієнтів пов’язаний з характерною для їх віку слабкістю дихальної системи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *