Смажена їжа збільшує ризик передчасної смерті

Навіть корисні продукти, будучи смаженими, прискорюють наближення передчасного смертельного результату, заявляють вчені з США.

Смажене

Чим рідше людина їсть смажену їжу, тим нижче її ризик передчасної смерті, – про це повідомляє CNN, апелюючи до дослідження науковців. Зокрема, вони підрахували: вживання однієї порції смаженої курки в день підвищує ризик передчасної смерті на 13%, а часте вживання смаженої риби або морепродуктів – на 7%.

Учені переконалися в шкоді смаженої їжі, оцінивши результати 18-річних спостережень за групою з 100 тисяч жінок у віці від 50 до 79 років. Фахівці проаналізували вплив на різні системи організму 122 продуктів харчування. В результаті вони виявили, що учасниці, які вживали смажену їжу щодня, частіше виявлялися схильними до захворювань серця, ніж ті, хто не їв смаженого.

При цьому, спеціально підкреслили автори розслідування, навіть корисні продукти, включаючи рибу і морські делікатеси, сприяють смертності поряд з шкідливими.

“Якщо ви смажите рибу, вона перетворюється з корисної у шкідливу їжу. Будь-яка смажена їжа погіршує стан серцево-судинної системи і може сприяти розвитку діабету», – констатували вчені.

Раніше UkrHealth писав про те, що однакові продукти по-різному впливають на мікрофлору різних людей.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *