Скаче тиск: що робити

Лікар і телеведучий Олександр Мясников в ефірі програми “про найголовніше” розповів, що робити при різких скачках тиску.

Тиск

В першу чергу необхідно пройти процедуру добового холтерівського моніторування, сказав медик. Це потрібно зробити, щоб з’ясувати, в який час тиск підвищується, а в який знижується. На підставі результатів лікар зможе призначити лікування.

При цьому на практиці не всім людям, які мають проблеми з тиском, виписують таблетки, зазначив Мясников.

– Може бути, вам просто достатньо схуднути, відмовитися від солі і навчитися боротися зі стресом, — сказав він.

Раніше Мясников розповів, що можливі чотири причини, через які не допомагають таблетки від підвищеного тиску.

– Або ви приймаєте не ті таблетки, або не в тій дозі (перевищуючи або занижуючи її), або нерегулярно приймаєте ліки, або не в той час. Якщо все правильно, то 99% ймовірності, що тиск у вас буде в узді, — сказав він.

Поставити діагноз “гіпертонія” може тільки лікар. У нормі тиск може підвищуватися або знижуватися, але він повинен повертатися до нормальних показників — від 100 на 60 до 140 на 90. Якщо ж тиск постійно 140 на 90 або стабільно вищий, то говорять про наявність гіпертонії.

Мясников нагадав, які медикаменти слід запасати вдома на час пандемії. За його словами, єдиними ліками, які потрібно мати в домашній аптечці абсолютно всім, є парацетамол. Решта рекомендації індивідуальні, а це — загальна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *