Симптоми, які допомагають відрізнити пневмонію від бронхіту

Деякі симптоми бронхіту і пневмонії схожі, тому що і в тому і іншому випадку йде запальний процес. При бронхіті в слизових оболонках бронхів, при пневмонії – в тканинах легенів. Але все-таки є особливості, які допомагають дізнатися пневмонію в обличчя і негайно викликати лікаря.

Пневмонія

Бронхіт викликає загальне погіршення стану, що супроводжується сухим, дратівливим кашлем на початковому етапі, що переходить в кашель з мокротою через день-два. При гострому бронхіті підвищується температура. Може спостерігатися утруднене дихання, болі в грудях. При хронічному бронхіті бліднуть шкірні покриви.

При пневмонії теж підвищується температура, також спостерігаються ознаки респіраторного захворювання (наприклад, кашель). Але тяжкість у грудях і больові відчуття виражені яскравіше і нерідко проявляються тільки з одного боку. Особливо сильний біль відчувається при вдиху. Температура теж зазвичай вища, ніж при бронхіті, супроводжується ознобом і, найчастіше, прийом жарознижуючих засобів не приносить результату. А мокрота при кашлі з першого дня виділяється у великій кількості. У хворого – прискорене дихання, слабкість і підвищена пітливість.

Особливо важко пневмонія протікає у дітей, літніх і людей з ослабленим імунітетом або хронічними захворюваннями. Якщо ви помітили ці симптоми, не тягніть і викликайте лікаря.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *