Ріст і вага впливають на ймовірність відзначити 100-річний ювілей

Вчені прийшли до висновку, що найбільше шансів на довголіття мають стрункі люди з ростом вище середнього.

Ріст людини

Відомо, що зайва вага забирає у нас здоров’я приблизно також, як куріння. Але нещодавно вчені з Голландського університету прийшли до цікавого висновку. Виявляється, не тільки вага, але і зростання людини мають зв’язок з шансами на довге життя.

Експеримент тривав 20 років. У ньому взяли участь 120 тисяч чоловік, чоловіків і жінок. На початку дослідження їх вік становив 55-70 років. Вчені вивчали їх історії хвороби, фізичну активність, самопочуття, емоційний стан, дієту, шкідливі звички. Крім того, вчених цікавила освіта, інтереси, а також ріст і вага учасників дослідження.

До кінця експерименту дожили менше півтори тисячі респондентів. Більшість з них виявилися жінками, але і це ще не все – ріст майже всіх довгожительок виявився вище 175 сантиметрів, а їх вага була приблизно такою ж, як на початку дослідження або навіть трохи знизилася.

Остаточний підрахунок результатів займе багато часу, але вже зараз вчені можуть сказати, що з великою ймовірністю стрункі рослі люди мають більше шансів на довге життя, ніж інші.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *