Різні продукти викликають різні види інсульту, з’ясували вчені

Вчені Європейського товариства кардіологів провели дослідження, яке дозволило зробити висновок, що різні продукти викликають різні види інсульту. Раніше ж фахівці зосереджувалися на зв’язку їжі з усіма різновидами гострого порушення кровопостачання головного мозку.

Інсульт

Нове дослідження вивчало харчові звички близько 418 000 людей різного віку та соціального стану, які проживають у дев’яти країнах ЄС. В ході спостережень було встановлено, що, хоча більш високий рівень споживання фруктів, овочів, клітковини, молока, сиру або йогурту пов’язаний з більш низьким ризиком ішемічного інсульту, не виявилося достовірної асоціації зі зниженням ймовірності геморагічного інсульту. Однак більша кількість яєць в раціоні мала відношення до останнього, не ішемічного випадку.

“Найважливішим висновком є те, що більш високе споживання як харчових волокон, так і фруктів і овочів було сильно пов’язане з більш низьким ризиком ішемічного інсульту, що підтримує нинішні європейські керівні принципи. Наше дослідження також підкреслює важливість вивчення підтипів інсульту”, – зазначив автор наукової роботи Теммі Тонг.

Вчені додали, що виявлені ними асоціації між різними продуктами харчування та ішемічним і геморагічним інсультами можуть бути частково пояснені впливом на кров’яний тиск і холестерин. До числа основних сильних сторін цього дослідження віднесено велике число людей, вивчених в декількох різних країнах, і тривалий період спостереження.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *