Ряд небезпечних захворювань навчилися визначати по зубам

Зберігати зуби здоровими вкрай важливо. Крім характерних для зубів і ясен захворювань, по порожнини рота фахівці можуть визначити стан здоров’я в цілому. Тому, заявляють лікарі, не варто уникати стоматологів – один прийом може розкрити симптоми декількох небезпечних захворювань.

Чистити зуби

Пародонтит (інфекція, що викликає запалення і біль в яснах) сигналізує про проблеми з серцем. Деякі дослідження показують, що серцеві захворювання, атеросклероз (закупорка артерій) і інсульт пов’язані із запаленнями, які викликають бактерії порожнини рота, пише Best Life. Однак, за інформацією клініки Мейо, ця паралель поки до кінця не вивчена

У частому карієсі не завжди винні споживання цукру у великих кількостях або погана гігієна – причина може ховатися в діабеті і високому рівні цукру в крові, кажуть медики. Коли він підвищений, більше цукру і крохмалю взаємодіють з бактеріями в роті, утворюючи зубний наліт. Він може привести до захворювань ясен. Більш того, існують дослідження, які вказують, що хвороби ясен негативно впливають на ускладнення діабету, глікемічний контроль і розвиток діабету другого типу.

Поганий стан зубів загрожує людям із захворюваннями нирок. Згідно з дослідженнями, у пацієнтів з хронічною хворобою нирок укупі з важким захворюванням ясен ризик смерті протягом 10 років становив 41% проти 32% у пацієнтів зі здоровими яснами.

Слина відіграє важливу роль у здоров’ї порожнини рота – вона прибирає частинки їжі з зубів і ясен, забезпечує зуби мінералами: кальцієм і фосфатом. За словами лікарів, часта сухість у роті може бути ознакою діабету, інсульту, хвороби Альцгеймера і навіть аутоімунного захворювання, таким як синдром Шегрена. Він виникає, коли імунна система атакує власні здорові клітини, що формують слину і сльози.

За інформацією Національного інституту здоров’я США, ВІЛ послаблює імунну систему і ускладнює боротьбу з інфекціями, тому люди з цим вірусом піддаються більш високому ризику проблем із зубами і яснами. Зокрема, люди з ВІЛ і СНІД зазвичай страждають хронічною сухістю в роті, гінгівітом, втратою кісткової маси навколо зубів, виразками і білими плямами на язиці і порожнини рота.

Вчені вважають, що існує зв’язок між захворюванням ясен і ревматоїдним артритом. Травми, можливо, пов’язані з бактеріальною інфекцією, можуть спровокувати розвиток ревматоїдного артриту у генетично схильних до цього людей. Експерти звернули увагу, що захворювання ясен значно гірше у пацієнтів з ревматоїдним артритом, ніж у інших людей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *