Розкрито три ключові фактори, що дозволяють зберігати мозок молодим

Вчені з Японії провели дослідження, що дозволило визначити три ключові чинники, які допомагають зберегти мозок молодим до глибокої старості. Серед умов – достатня рухова активність.

Мозок

До дослідження були залучені 855 осіб з виданими їм браслетом, який фіксував якість сну, розмови і вправи, а також серцевий ритм за допомогою датчиків. Дані були зіставлені з розумовими здібностями добровольців середнього віку 73,8 року.

В подальшому аналізі визначилися три чинники, які суттєво впливали на функцію мозку учасників, серед них хороший сон, соціальні контакти і рухова активність. Всі вони відіграють важливу роль в продуктивності мислення навіть після з’ясування факторів ризику, таких як кров’яний тиск або супутні захворювання.

Число кроків і частота серцевих скорочень дослідники визначили в якості захисних факторів. Поліпшення роботи головного органу центральної нервової системи вище зі збільшенням зазначених умов. Що стосується тривалості сну, то виявилося, що занадто мала його тривалість має такі ж негативні наслідки, як і велика. Оптимальне рішення – трохи більше 7 годин.

Картина також проявилася під час розмов. Ті, хто вів бесіди більше п’яти годин на день відчували такий самий вплив на мислення, як добровольці, що спілкуються менше години. Кращі результати досягаються від 80 до 320 хвилин соціальних контактів.

Раніше експерти назвали 10 продуктів для бездоганної розумової активності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *