Рак підшлункової залози, печінки і стравоходу: онколог розповів, хто входить до групи ризику

Наявність панкреатиту і діабету, шкідливі звички, віковий фактор – все це пов’язано з підвищеним ризиком розвитку онкологічних захворювань.

пухлина підшлункової залози

У МОЗ констатували: найнебезпечнішими, тобто, що забирають найбільше життів пацієнтів, онкозахворюваннями в України є рак підшлункової залози, печінки і стравоходу. За словами провідного наукового співробітника НМІЦ онкології імені н. Н. Блохіна Олексія Котельникова, всі ці види раку відрізняються загальною властивістю – їх вкрай складно виявити на ранній стадії. Симптоматика відсутня, або проявляється мінімально і йде від уваги, а прояв симптомів, які засікаються, говорить про занедбаність пухлинного процесу.

На думку онколога, для найбільш смертоносних видів раку перспектива створення методів, які б дозволяли виявляти хворобу на ранньому етапі, – найтуманніша.

«Ранньої діагностики раку підшлункової залози немає і не передбачається – немає таких наукових досягнень, які б дозволили нам свідчити про те, що діагностика дозволить виявляти рак на ранній стадії», – сказав Олексій Котельников.

Також лікар висловився про ймовірність постраждати від тих видів раку, які були названі МОЗ, – раку підшлункової залози, печінки та стравоходу.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *