Підступні продукти, які викликають сонливість

Сонливість часто може застати в самий невідповідний для неї час. Багато людей відразу починають грішити на втому, недолік сну і інші причини. Однак спонукання до сну можуть викликати і продукти харчування.

Сонливістьли

Дієтологи не рекомендують обідати “неправильними” салатами, які містять кілька видів овочів. На їхню думку, такі салати не можуть заповнити баланс речовин в організмі, тому незабаром вас може накрити почуттям голоду, втоми і сонливості. Багато дієтичних салатів не містять білків і жирів, необхідних для нормального функціонування всіх систем організму.

Часто причиною сонливості стає кава, оскільки багато людей неправильно п’ють цей напій. Секрет полягає в тому, що кофеїн сильно зневоднює організм. Відразу після чашки кави потрібно випити кілька склянок води, щоб заповнити водний баланс.

Лікар-генетик Дмитро Нікогосов розповів про ще одну підступність кави.

“У людському мозку є спеціальні рецептори, що вловлюють кофеїн. Їх чотири типи: два стимулюючих, підбадьорливих – як педаль газу, два інших – як педаль гальма. У більшості людей “гальмівні” рецептори переважають. Коли така людина п’є каву, гальмо блокується кофеїном, і мозок починає працювати швидше. Людина стає бадьорою. У меншої ж частки людей співвідношення рецепторів протилежне: “газових” більше, ніж “гальмівних”. В цьому випадку кофеїн блокує саме стимулюючі рецептори. У підсумку після чашечки кави робота мозку сповільнюється, люди починають відчувати сонливість, втому, тимчасову втрату енергії”, – стверджує медик.

Давно відомо, що вживання солодощів занадто енерговитратне для організму. Щоб стабілізувати рівень глюкози організм починає виробляти інсулін, а це дуже трудомісткий процес, який призводить до сонливості.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *