Підвищений холестерин. Три прості зміни в харчуванні, які допоможуть його знизити

Знизити підвищений рівень холестерину можна шляхом простих змін в харчуванні – для цього слід почати вживати бобові, авокадо і горіхи.

Холестерин

Для людини з високим рівнем холестерину (особливо якщо це «поганий» холестерин ЛПНЩ) підвищений ризик серцевих захворювань є сумною реальністю. Холестеринові бляшки мають властивість прилипати до внутрішніх стінок артерій, розростатися і сприяти розвитку атеросклерозу – процесу, що провокує патологічні зміни судинних тканин і кровотоку.

Про проблему в черговий раз нагадали фахівці NHS, національної служби охорони Здоров’я Великобританії. Виданню Express Health вони розповіли, як домогтися зниження високих показників холестерину шляхом нескладної корекції раціону.

“Їжа і звички харчування впливають на вміст холестерину в крові: твердження «Ти є те, що ти їси» повністю себе виправдовує. На щастя, зниженню холестерину сприяють прості зміни раціону”, – констатують медики з NHS.

Почати їсти квасолю та інші бобові. Якщо людина замінить бобовими вживане в їжу рафіноване зерно (пшеницю, рис), а також перероблене м’ясо, – високий рівень холестерину може бути знижений. Це відбувається за рахунок впливу клітковини, мінералів і білка, якими насичені бобові культури.

“Дослідницькі дані говорять, що вживання півсклянки бобових в день дозволяє домогтися зниження «поганого» холестерину ЛПНЩ в середньому на 6,6 мг/дл”, – поділилися британські експерти.

Полюбити авокадо. Дієтологи пропонують використовувати авокадо як здорову альтернативу вершковому маслу: наприклад, снідати хлібом з авокадо, а не з маслом. Цей рослинний продукт багатий мононенасиченими жирними кислотами і клітковиною, завдяки чому його споживання дає ефект зниження рівня холестерину ЛПНЩ.

“Заміна твердих жирів на авокадо істотно змінює ліпідний профіль людини, зменшує кількість окислених частинок “поганого” холестерину. Встановлено, що вживання одного авокадо в день призводить до стійкого зниження рівня ЛПНЩ-холестерину навіть при наявності зайвої ваги або ожиріння”, – повідомили співробітники служби.

Вживати горіхи. Подібно авокадо, вони багаті мононенасиченими жирами і рослинними різновидами омега-3 жирних кислот типу поліненасичених жирів, пов’язаних з більш здоровим станом серця. Горіхи забезпечують організм L-аргініном-амінокислотою, що допомагає активніше виробляти оксид азоту, що покращує механізми регуляції кров’яного тиск і вмісту холестерину. До того ж вони насичені фітостеролами – рослинними сполуками, що блокують всмоктування холестерину в кишечнику.

“Аналіз 25 досліджень встановив, що вживання двох-трьох порцій горіхів в день допомагає знизити рівень холестерину ЛПНЩ в середньому на 10,2 мг/дл”, – поінформували медпрацівники.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *