Підвищений холестерин. Названі два кращі продукти для його зниження

Підвищений холестерин значно збільшує ризик серцево – судинних захворювань, але включення в раціон риби і горіхів ефективно допомагає знизити його рівень, – про це розповіли фахівці Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS).

Холестерин

Вчені констатують, що холестерин, що представляє собою воскоподібну речовину в крові, є типом ліпідів (жирів). Знання свого рівня холестерину – перший крок до здорового способу життя, його підвищена концентрація вимагає обов’язкової корекції.

“Нашому організму холестерин необхідний для створення здорових клітин, але високий рівень цієї речовини може збільшити ризик небезпечних судинних патологій. Для дорослих людей вважаються бажаними рівні загального холестерину менше 200 мг / дл. Показник між цифрами 200 і 239 є пригранично високим, а параметр 240 мг/дл – надзвичайно високим”, – розповіли представники з NHS виданню Express Health.

Вони нагадали, що при підвищеному холестерин в кровоносних судинах починають активно накопичуватися жирові відкладення. Розростаючись, вони ускладнює проходження достатньої кількості крові через артерії. На цьому тлі різко збільшується ймовірність постраждати від серцевого нападу.

Британськими медиками були названі два кращі продукти для зниження підвищеного рівня холестерину – це риба сімейства лососевих і мигдаль. За словами експертів, дані продукти дають найбільш виражений ефект, коли мова йде про необхідність його зниження.

Мигдаль. Дослідження показали, що вживання 20-170 грамів щодня дозволяє зменшити вміст ліпідів за 4-16 тижнів.

“Мигдаль може допомогти знизити загальний рівень холестерину людини( ЛПНЩ), хоча не зовсім ясно, як саме він це робить. Імовірно гіполіпідемічними властивостями володіють його компоненти-волокна, флавоноїди, ненасичені жири», – висловилися в NHS.

Риба. Сімейство лососевих (сьомга, горбуша, кета, нельма, нерка, кижуч, омуль, голець та інші) особливо багате омега-3 жирними кислотами, які є здоровим типом жирів. Доведено, що вживання насиченої ними риби покращує показники «хорошого» холестерину ЛПВЩ, що є кращим природним чистильником артерій від бляшок.

“ЛПВЩ буквально змітає жирові відкладення зі стінок артерії, запобігаючи розвитку атеросклерозу. Дієтологи та медичні експерти радять вживати мінімум дві порції риби на тиждень”, – резюмували медпрацівники.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *