П’ять попереджувальних сигналів тіла про те, що ви їсте занадто багато жиру

Крім очевидних знаків у вигляді збільшення ваги існують також приховані попереджувальні сигнали тіла, які можуть вказувати на те, що краще скоротити споживання жирної їжі, такої як ковбаса, готові продукти тощо.

Їсти

Чи їсте ви занадто багато жиру? На це питання може дати відповідь ваше власне тіло, про це розповіли фахівці Німецького товариства клінічного харчування (DGEM). Експерти рекомендують з’їдати щодня від 60 до 80 грамів жиру і ретельно контролювати цей поріг. За їх словами, деякі зміни в організмі можуть вказувати на надмірний вміст жиру в раціоні.

Медики назвали п’ять попереджувальних сигналів тіла про те, що з’їдається занадто багато жиру.

Зростає вага. При вмісті 9 калорій на грам жир забезпечує вдвічі більше калорій, ніж така ж кількість вуглеводів або білка. Швидко може трапитися так, що тіло стане регулярно отримувати більше енергії, ніж йому насправді потрібно. Результат: надлишок енергії почне накопичуватися в жировій тканині, сприяючи збільшенню обсягів тіла і ваги.

Посилюється потовиділення. Люди, довгий час вживають нездорову їжу, продукти, що містять занадто багато тваринних жирів, – можуть зіткнутися з надмірним потовиділенням. Їх велика кількість в харчуванні збільшує кров’яний тиск, що змушує тіло виділяти піт більш інтенсивно.

Поганий запах з рота. Якщо жир є основним джерелом енергії для тіла, воно активніше виробляє кетони, речовини, які є продуктом його розщеплення. Їх підвищена концентрація надає диханню неприємний “аромат”.

Частішають порушення травлення. Вам знайоме відчуття, коли живіт бурчить після піци або іншої жирної їжі? Не дивно! Жирна їжа важка для засвоєння, вимагає тривалого часу для перетравлення. Якщо крім неї з’їдаються ще якісь закуски (так і відбувається зазвичай протягом дня), кишечник не справляється з навантаженням. Попереджувальними сигналами тіла стають при цьому гази, діарея, болі в животі.

Виникає загальне нездужання. Які джерела жиру в раціоні людей зазвичай поширені? Перероблені м’ясні продукти, ковбасні вироби, промислова випічка, смажені продукти з мереж фастфуду. Всі вони містять так звані трансжири, затверділі жирні кислоти, які мають запальну дію. Коли їх з’їдається занадто багато, травлення ускладнюється настільки сильно, що організм витрачає величезну кількість енергії для відновлення. Цю енергію недоотримує мозок – як наслідок, виникають втома, апатія, неможливість зосередитися.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *