П’ять найбільш шкідливих обідніх страв

Про те, яких страв слід уникати під час обіду, розповіла дієтологиня Джулія Зумпано з клініки Клівленда в США. В обід апетит особливо хороший і важко втриматися від великої порції «смачненького».

Піца

За її словами, не варто брати на обід піцу, оскільки вона дуже солона: в середньому шматку міститься близько 680 міліграмів натрію, а в трьох — вже більше двох тисяч. При цьому добова норма споживання натрію становить 1,5 тисячі міліграмів. Відомо, що надлишок солі в організмі призводить до підвищеного артеріального тиску і серцево-судинних захворювань.

Краще утриматися від вживання гамбургерів і картоплі фрі. Ці продукти мають дуже високу калорійність, що, в кінцевому рахунку, загрожує ожирінням і діабетом другого типу.

Настільки улюблені багатьма сендвічі містять насичені жири, нітрати і нітрити, які можуть підвищити ризик розвитку раку. Хот-доги також входять в список небажаних страв практично з тих же причин.

Не зловживайте смаженою куркою, закликає дієтологиня: тільки в одній грудях міститься більше 500 калорій і 34 грами жиру.

Проктолог, онколог, Олена Смирнова раніше розповіла про шкоду шашлику. За її словами, в процесі смаження в м’ясі утворюються канцерогенні речовини, і найнебезпечнішим з них є бензапірен, який з’являється, коли жир капає з шашлику на вугілля, а потім піднімається з димом і осідає на м’ясі.

– Якщо куточки м’яса підгоріли, цю горілу скоринку обов’язково треба зрізати (вважається, що саме в скоринці найбільша кількість канцерогенів), — написала вона в Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *