Про які проблеми зі здоров’ям повідомляють нічні судоми

В організмі людини йде безперервна хімічна реакція, завдяки якій ми дихаємо, ходимо, говоримо, перетравлюємо їжу, думаємо. Через збої в цій хімії можуть виникати судоми. Про що вони можуть говорити.

Судоми

Почнемо з груп ризику. До них відносяться вагітні жінки, люди з наркоманією і алкоголізмом, люди з порушеннями обміну речовин, з гіпоглікемією, діабетом. Судоми також виникають при порушеннях в роботі щитовидної залози. Від них можуть страждати люди, які відчувають серйозні фізичні навантаження. Окремою групою можна додати людей, які страждають гіпертонією і любителів сечогінних засобів.

Чому всі ці люди входять в групи ризику і при чому тут хімія? У забезпеченні нормальної роботи мускулатури людини задіяний обмін іонами натрію, магнію і калію.

Як це працює? Присутній в цьому і кальцій, але не будемо ускладнювати. Натрій забезпечує потенціал спокою, калій стимулює збудження клітин, а магній займається зміною збудження на спокій. Все просто і працює як годинник. Але, якщо одного з мікроелементів не вистачає, виникають збої. Ці збої найчастіше і призводять до судом.

Найчастіше це виникає в зв’язку з нестачею калію, порушується калієво-натрієвий баланс. Це відбувається в зв’язку з порушенням засвоюваності калію або, що набагато частіше, з активним вимиванням його з організму. Сприяють вимиванню більшість медикаментів від підвищеного тиску, що володіють сечогінною дією, деякі інші медикаменти, алкоголь.

Якщо причина в цьому, намагайтеся збільшити споживання продуктів, що містять калій або приймайте медичні препарати. При вагітності рекомендації вам дасть лікар, у якого ви спостерігаєтеся. Якщо причина нічних судом не ясна, зверніться до фахівця. Можливо, це симптоми одного з порушень обміну речовин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *