Про яку хворобу може підказати гіркота в роті

Постійна гіркота в роті може бути наслідком декількох причин, наприклад, вживання неякісної їжі або алкоголю. Деякі продукти, зокрема, кедрові горіхи та інші багаті жирами дари природи викликають появу присмаку гіркоти у роті через процеси окислення жирів, що почалися в процесі зберігання, що, до речі, негативно впливає на печінку.

Запах з рота

Проте якщо людина відчуває гіркий присмак постійно, необхідно звернутися до лікаря, так як це може бути причиною патології.

Проблеми з зубами. Часто гіркота може супроводжуватися неприємним запахом з рота. Це може бути і карієс і пародонтоз.

Хвороби шлунково-кишкового тракту. Причиною постійної гіркоти в роті може бути гастрит або панкреатит. У цих захворювань є характерні симптоми, наприклад, здуття живота, нудота, блювота, болі в животі.

Дисфункція жовчного міхура. У більшості випадків медики призначають лікування таблетками і уколами, але при жовчнокам’яній хворобі може знадобитися і хірургічне втручання.

Отруєння важкими металами. Якщо у людини був контакт з важкими металами, а потім виявився подібний симптом, необхідно звернутися до лікаря.

Цукровий діабет. Всупереч своїй назві, пацієнти часто відчувають гіркоту в роті, і це стає одним з ранніх симптомів цукрового діабету.

В залежності від того, що стало передумовою появи гіркоти, в який час доби відчувається присмак, вона тимчасова або постійна, можна виключити деякі причини або запідозрити найбільш ймовірний діагноз.

Тривала гіркота, не пов’язана з їжею, може виникати у людей похилого віку в зв’язку з природним зниженням кількості і активності рецепторів смаку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *