Продукт, який здатний не гірше таблеток знизити рівень холестерину в крові

Відомий лікар-дієтолог Михайло Гінзбург розповів у передачі “Про найголовніше”, які продукти допоможуть знизити високий рівень холестерину в крові. За його словами, 80% холестерину синтезується в печінці, а не надходить в організм з їжею.

Холестерин

Якщо рівень холестерину вище 5,5 ммоль, значить, він перевищує норму, зазначив лікар. Але потрібно пам’ятати, що він грає роль у виробленні ряду гормонів і вітамінів, тому екстремально низький холестерин — поганий показник.

Відомо, що холестерин може закупорювати судини і приводити до порушення кровопостачання серця, мозку та інших органів.

– Якщо зараз нормалізувати холестерин і контролювати його, а це особливо важливо для жінок в період менопаузи, людина може отримати антивікову стратегію, щоб прожити довше, — розповів дієтолог.

Цибуля і часник при регулярному вживанні захищають стінки судин від наростання бляшок. А щоб знизити холестерин, потрібно їсти сушені яблука.

– Ми їмо їх заради харчових волокон, які мають виражену дію, оскільки холестерин потрібен для синтезу жовчних кислот, а харчові волокна активно затримують ці кислоти і спонукають печінку шукати новий холестерин. Організм бере його з бляшок, тому атеросклероз набуває зворотний перебіг, — зазначив лікар.

За його словами, всього 75 грамів сушених яблук знижують рівень цукру в крові до 25%, що можна порівняти з дією деяких таблеток.

– Томати і томатна паста містять лікопін, він знижує ризик ускладнень атеросклерозу. Дика риба північних морів (оселедець, скумбрія, сардини, сайра) теж знижує рівень холестерину. Жирні кислоти мають виражений протизапальний ефект. Кислоти Омега-3 впливають на співвідношення «хорошого» і «поганого» холестерину, — підкреслив експерт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *