Продукти, які допоможуть кишечнику і позбавлять від запорів

Наш спосіб життя, наше харчування часто роблять погано кишечнику. Найпоширеніші проблеми – це запор. Що робити, якщо зловживати ліками не хочеться, а вийти зі скрутної ситуації потрібно. В цьому випадку виручить їжа!

Кава

Продукти, які нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. Додавши їх в раціон про запорах можна забути.

Зелень, кріп, кінза, петрушка, базилік, селера і ревінь. Ці рослини майже цілком складаються з необхідної для роботи кишечника клітковини і мікроелементів. У стеблі ревеню, крім того, знаходяться багато антраглікозидів, які підсилюють перистальтику кишечника.

Кава також активізує роботу кишечника, завдяки своїй здатності давати загальний тонус організму. Додамо до цього жовчогінні властивості напою, які теж попереджають запори. Жовч жене також диня, але є її потрібно окремо від усіх продуктів.

Натуральні кисломолочні продукти – пребіотики. Вони допомагають правильно працювати мікрофлорі кишечника. Це теж корисно для кишечника.

Висівки, капуста, буряк, чорнослив, яблука та інші овочі і фрукти, що містять велику кількість клітковини і пектину (речовини, що сприяє швидкому виведенню шлаків з кишечника). Ці продукти повинні прикрашати ваш стіл щодня. Найбагатші пектином яблука, чорнослив і диня, про яку ми писали вище.

Достатня кількість води – важливий фактор для нормальної роботи кишечника. При нестачі води в організмі, кишечник втрачає тонус, перистальтика зменшується, і виникає каловий застій, що призводить до тривалих запорів. Півтора літра води на добу вирішать проблему!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *