Продукти, які доведено знижують рівень цукру в крові

Багато людей страждають від підвищеного рівня цукру в крові, проте його концентрацію можна знизити за рахунок споживання певних продуктів.

Цибуляибул

Підвищений рівень цукру в крові може бути передвісником діабету 2 типу – захворювання, здатного не тільки скоротити людське життя. Тим часом, хвороби можна уникнути, а також успішно контролювати і лікувати її – в тому числі шляхом вживання продуктів, що володіють властивістю знижувати кількість цукру в крові.

Які ж продукти доведено справляються з цим завданням?

Псилліум (лушпиння подорожника). Дослідження фахівців з Університету Дьюка (США) показало, що, завдяки високому вмісту клітковини, псилліум затримують всмоктування цукру в кров, тим самим запобігаючи його різкі сплески. Також було виявлено, що у пацієнтів з діабетом 2 типу, які приймають перед їжею, спостерігається значне поліпшення показників цукру в крові натще і рівня глікованого гемоглобіну HbA1c. Порошок псилліуму приймався двічі на день (по 5 грамів) за півгодини до сніданку і за півгодини до вечері разом з великою кількістю води.

Перець чилі. За його позитивні ефекти відповідає речовина капсаїцин: він розріджує кров, має антиоксидантну дію, а також може знижувати рівень цукру в крові. Вченими з Австралії було встановлено, що перець чилі успішно бореться з розвитком гіперінсулінемії (занадто високий рівень інсуліну). Надлишок інсуліну йде рука об руку з підвищеним рівнем цукру в крові, так що перець чилі може допомогти з обома проблемами.

Цибуля. Крім того, що цибуля і часник успішно допомагають контролювати вміст глюкози в крові, цибулинні також можна приймати паралельно з ліками, що знижують цукор – продукт наділений властивістю запобігати гіпоглікемію, нерідко виникає після прийому ліків, і, таким чином, робить медикаменти більш стерпним.

Грейпфрут. Дослідники з Університету Західного Онтаріо виявили, що міститься в цих цитрусах флавоноїд нарингенін здатний знижувати рівень цукру в крові подібно інсуліну, а також компенсувати вже виникла інсулінорезистентність. Інша сполука, інозитол, теж має доведений вплив на чутливість клітин до інсуліну, завдяки чому може знизити резистентність до інсуліну.

Овес. Цілісний овес містить різні речовини, які позитивно впливають на концентрацію цукру та інсуліну в крові. Ефект пояснюється високим вмістом магнію і клітковини. Вид розчинної клітковини вівса (бета-глюкани) знижують не тільки рівень цукру в крові, але і холестерину.

Кориця. Далеко не одне дослідження підтвердило, що пряність стимулює метаболізм глюкози і надає на організм таку ж дію, що інсулін. Для досягнення ефекту зниження високого цукру досить половини чайної ложки кориці в день.

Імбир. Його основна діюча речовина – гінгерол – може пом’якшити інсулінорезистентність клітин і знову зробити їх більш чутливими до інсуліну. Як результат, знижується рівень цукру в крові.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *