Продукти, в яких найбільше білка

Білки виконують дуже важливі функції в організмі, і мова, звичайно, не тільки про рельєфні м’язи і красиву фігуру. Перш за все, білок – основа практично всіх тканин в організмі. Ми розповімо, які продукти є чемпіонами за вмістом білка.

Білок

Самі звичні нам і популярні білкові продукти це курячі грудки і яйця. Але насправді вони не так багаті протеїном – в ста грамах яєць всього близько 13 грамів, а в грудях – близько 20. За вмістом білка змагається з грудкою навіть мигдаль – в ньому приблизно на грам більше білка. А що стосується яйця, то в будь-якому м’ясі або рибі білка буде стільки ж або навіть трохи більше.

Близько 23 грамів білка на сто грамів продукту міститься в тунці. Чверть ваги займають протеїни в гарбузовому насінні і арахісі. Близько 40 грамів білка ви знайдете в ста грамах сиру “пармезан”, а також в соєвих пластівцях.

Фахівці радять вживати як тваринний, так і рослинний білок. Справа в тому, що їх склад може бути дуже різним, а організму потрібні всі амінокислоти. У цьому, до речі, полягає претензія багатьох дієтологів до веганства і сироїдіння – в тваринних білках є незамінні амінокислоти, які неможливо отримати з рослин. Середня добова норма білка для дорослої людини становить 80 грамів.

Навіщо ж нам потрібен білок? Перш за все, амінокислоти це будівельний матеріал для наших клітин. З білків складаються судини, сухожилля, м’язи, включаючи найважливішу – серце. При нестачі білка не варто чекати, що у вас буде хороша шкіра і гарне волосся, оскільки волосся складаються з білка майже на 100%. Крім того, за допомогою білків здійснюються регуляторні функції і зв’язок між органами і мозком.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *