Поради, які реально допомагають при запорах

Напевно, дуже багато людей хоча б раз стикалися з такою проблемою, як запор. Якщо така неприємність трапляється рідко, то приводів для занепокоєнь немає, а ось регулярні запори можуть привести до серйозних наслідків, так що в таких випадках потрібно звернутися до лікаря.

Запори

Для запору характерні мала кількість калу, підвищена твердість і сухість, відсутність почуття повного спорожнення кишечника після дефекації.

Як радять фахівці, щоб уникати запорів, потрібно випивати натщесерце склянку теплої води і правильно снідати. Протягом дня заборонені перекуси всухом’ятку.

Затримують випорожнення кишечника продукти, що містять танін: сушена чорниця, міцний чай, какао, натуральні червоні вина, їжа в протертому вигляді, слизисті супи, протерті каші, особливо манна і рисова.

В раціон потрібно включити велику кількість овочів і фруктів, багатих клітковиною і пектином. Величезну допомогу в цьому питанні надасть вживання морської капусти, кисломолочних продуктів, звичайної води, компоту з сухофруктів, ківі, буряка. На ніч добре випивати склянку кефіру (обов’язково свіжого) з додаванням ложки рослинної олії.

Для налагодження стільця корисно ходити в туалет в один і той же час, в ідеалі – вранці.

Дуже важлива фізична активність – йога, танці, піші прогулянки, їзда на велосипеді. При відсутності захворювань і протипоказань можна робити масаж живота. В крайньому випадку, можна випити легке проносне, але, зрозуміло, не кожен день.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *