Популярні харчові звички, які виявили у схильних до деменції

Про вплив продуктів на розвиток деменції розповіли вчені з Університету Бордо. Вони провели масштабне дослідження.

Деменція

Експерти вивчали харчові звички понад 600 пацієнтів протягом п’яти років. Були серед них і люди, схильні до деменції. Як показали аналізи, ймовірність захворювання збільшується при певному раціоні, тобто харчові звички грають при формуванні майбутнього можливого недуги величезну роль.

Деменція – незворотне захворювання, в процесі якого порушуються когнітивні здібності. Вона викликає поступове погіршення пам’яті і розумових здібностей. Лікування від неї поки немає, процес лише можна уповільнити.

Випробовуваних розділили на дві групи. Всіх годували м’ясом, молочними продуктами, ковбасами, фруктами, овочами та злаковими. Алкоголь, солодке і жирна їжа теж не виключалися. При цьому поєднання продуктів у учасників були різні.

Як повідомили фахівці, люди, схильні до деменції, воліли перероблене м’ясо у вигляді паштетів і ковбас, а як гарнір брали картоплю та інші крохмалисті овочі. Ті, хто не захворів деменцією, вибирали м’ясо з сирими овочами (помідори, огірки, зелень), а також сирі фрукти.

Алкоголь випробовувані пили приблизно в однакових кількостях, проте не схильні до деменції люди вживали його з сирами і фруктами, а ті, хто був у групі ризику, закушували спиртне м’ясом.

Раніше вчені повідомили, що ознаки деменції можуть з’явитися за багато років до постановки діагнозу. Так, людина, якій загрожує старече недоумство, часто “відривається” від свого оточення і втрачає здатність або бажання спілкуватися.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *