Популярні продукти, які гальмують і руйнують мозок

Дієтологиня Олена Соломатіна назвала продукти, вживання яких гальмує розумову діяльність, а при постійній присутності в раціоні — надає руйнівну дію на мозок.

Їжа для мозку

За словами дієтологині, для роботи мозку шкідливі трансжири, які роблять клітинну мембрану жорсткою і заважають клітинам функціонувати. Трансжири містяться в майонезі, маргарині, дешевих кондитерських виробах, напівфабрикатах та інших продуктах.

Шкідливі так звані швидкі вуглеводи, які, в кінцевому підсумку, призводять до появи зайвої ваги, руйнують судини і гальмують надходження в головний мозок кисню. Вони містяться в цукрі, кондитерських і борошняних виробах, дешевих макаронах і хлібі.

Потрібно бути обережним з соліннями і копченостями, включаючи овочі, рибу і ковбасні вироби (перероблене м’ясо). Надлишок солі ускладнює рух крові, викликає гіпертонію і порушує харчування мозку, підкреслила експертка.

Крім того, слід уникати продуктів, що містять консерванти, ароматизатори та барвники, так як всі вони є джерелом токсинів для мозку. Найбільше таких добавок в продуктах з тривалим терміном зберігання.

Раніше лікар-дієтолог Олексій Ковальков назвав продукти, які, на його думку, можуть провокувати серйозні проблеми зі здоров’ям. Особливо шкідливі напівфабрикати. Вся справа в глутаматі натрію, що викликає тягу до магазинної, а не домашньої їжі. Через це звичайні страви здаються нам позбавленими смаку і прісними.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *