Популярний напій, який запобігає слабоумство

Каву в останні кілька років “реабілітували”, розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна. Виробники, за її словами, намагаються зробити продукт максимально корисним.

Кава

– Серед позитивних властивостей кави і розчинної, і заварної, мабуть, можна виділити тонізуючий ефект, наявність антиоксидантів. Кава допомагає шкірі довше зберігати молодість і пружність. Цікавий факт – напій оберігає від розвитку недоумства, – зазначила медикиня.

Однак людям із захворюванням нервової системи, психічними розладами, підвищеною агресивністю, проблемами шлунково-кишкового тракту каву пити не слід, оскільки він дратує стінки слизової і має тонізуючий ефект.

Також потрібно пам’ятати, що кофеїн виводить рідину з організму, а це призводить до зневоднення.

Якщо за медичними показаннями кава заборонений, то його можна замінити на цикорій.

Лікар і телеведучий Олександр Мясников раніше розповідав, що натуральна кава корисна людям із захворюваннями печінки. За його словами, напій запобігає переходу гепатиту В цироз, а цирозу — в рак.

На думку медиків, занадто часте розпивання напою (до 5 чашок в день) призводить до ламкості кісток і підвищує ризик переломів. Кава закисляє організм, і для відновлення рН балансу тіло починає забирати кальцій з кісток.

Щодня у світі випивають близько 2,25 мільярда чашок кави. За рівнем споживання його відносять до другого напою в світі після води.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *