Популярний напій підвищує ризик деменції в три рази

У тих, хто п’є його щодня, гірша пам’ять, менший обсяг мозку і обсяг гіпокампа – відділу, який відповідає за пам’ять і когнітивні здібності.

Газована вода

Ви знаєте, що потрібно робити для профілактики вікової деменції і недоумства? Тренувати мозок, вчитися новому, більше спілкуватися. А ще-правильно харчуватися, займатися спортом і обов’язково багато пити. Рідина розчиняє небезпечні білки, які створюють небезпечні бляшки, що блокують діяльність нейронів — основну причину хвороби Альцгеймера. Але важливо пити тільки корисні напої, тому що деякі «перевертні в пляшках» не тільки не захищають нас від хвороби, але і сильно підвищують ризик.

Така смачна, така небезпечна

Вже багато років лікарі попереджають про небезпеку надмірного захоплення солодкими газуваннями: цукор або фруктоза, якими вони буквально набиті, дуже погано позначаються на здоров’ї серця і судин, серйозно підвищують ризик діабету другого типу і навіть впливають на ризик остеопорозу. А так звані низькокалорійні напої, в яких замість цукру додані різного роду замінники, можуть ще й підвищити ризик розвитку раку.

Але недавнє дослідження, опубліковане в журналі Alzheimer’s & Dementia, підтверджує: цукру і навіть фруктоза в солодких напоях може бути небезпечна для здоров’я мозку. Автори дослідження, команда вчених з університету Бостона, виявила, що у людей, регулярно вживають солодкі напої — соки або газовану воду — частіше відзначаються проблеми з пам’яттю, у них менше обсяг мозку і обсяг гіпокампу, відділу мозку, що відповідає за когнітивні здібності і пам’ять.

Ще одне дослідження, опубліковане в журналі Stroke, підтвердило, що у людей, які щодня п’ють солодкі газовані напої, ризик розвитку старечого недоумства майже в три рази вище.

Як газовані напої впливають на мозок?

Автори першого дослідження вивчили дані сканування магнітно-резонансної томографії( МРТ), а також результати когнітивних тестів 4 тисяч добровольців. Була створена група з “високим споживанням”: люди, які вживали більше двох солодких напоїв в день будь-якого типу, включаючи фруктові соки та інші безалкогольні напої, або більше трьох на тиждень тільки газованих напоїв. У цій групі дослідники визначили кілька ознак прискореного старіння мозку, у тому числі менший загальний обсяг мозку, погану епізодичну пам’ять і скорочення гіпокампу — все це фактори ризику ранньої стадії хвороби Альцгеймера. Вони також виявили, що більш високе споживання дієтичних напоїв — принаймні одного на день — було пов’язано з меншим обсягом мозку.

У другому дослідженні основна увага була зосереджена на тому, чи перенесли учасники інсульт або їм був поставлений діагноз деменції через хворобу Альцгеймера. Дослідники вимірювали споживання напоїв добровольцями в трьох точках протягом семи років, потім спостерігали за добровольцями протягом 10 років, шукаючи докази інсульту у 2888 осіб старше 45 років і деменції у 1484 учасників старше 60 років. В результаті було виявлено, що у людей, які випивали хоча б одну дієтичну газовану воду в день, ймовірність розвитку інсульту і недоумства була майже в три рази вище.

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *