Попередження про деменцію. Перші симптоми погіршення роботи мозку

Одним з перших попереджень про деменцію часто стають проблеми з промовою, при цьому можна спостерігати певні симптоми, що вказують на погіршення роботи мозку.

Деменція

Деменція є загальним терміном для ряду станів, що характеризуються зниженням когнітивних здібностей. У міру того, як погіршення в стані мозку прогресує, людям стає все більш проблематично користуватися пам’яттю, деградує до такої міри, що неможливим виявляється навіть збереження базової інформації.

“Погіршення роботи мозку часто буває незначним на початкових етапах, але будь-які негативні зміни когнітивних здібностей людини важливо помічати якомога раніше. Оскільки способу лікувати деменцію не існує, її раннє виявлення дозволити зробити кроки, що дозволяють уповільнити її прогрес і підтримувати якість життя якомога довше”, – заявили виданню Express фахівці Національної служби охорони Здоров’я Великобританії (National Health Service, NHS).

За їхніми словами, хоча втрата пам’яті є поширеним симптомом деменції, раннім попередженням про патологію нерідко стають зміни в мові. Вони зазвичай є маркером лобно-скроневого типу деменції.

Ось їх особливості.

  • Неправильне використання слів: наприклад, людина називати вівцю собакою.
  • Втрата словникового запасу.
  • Повтор обмеженої кількості фраз.
  • Забування загального сенсу висловлювання.
  • Повільна нерішуча мова.
  • Неправильні звуки при проголошенні слів.
  • Побудова слів у фразах в неправильному порядку.
  • Автоматичне повторення того, що говорять інші.

“Деякі люди при деменції поступово втрачають здатність говорити, і в кінцевому підсумку можуть стати абсолютно німими”, – додають експерти NHS.

Також симптомами лобно-скроневої деменції можуть бути форми поведінки, які не були властиві людям раніше. Наприклад, вони можуть ставати грубими імпульсивними, байдужими і егоїстичними, схильними до повторюваних дій (витирання рук, постукування ногами, прогулянки по одному маршруту і т.д.). Також у них можуть з’явитися несподівані смакові переваги (головним чином, тяга до солодкого) і погані манери за столом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *