Пити аспірин для профілактики хвороб серця небезпечно для життя

Мільйони здорових людей приймають аспірин в профілактичних цілях, щоб убезпечити себе від серцево-судинних захворювань. Вчені вирішили зіставити користь цього способу профілактики з ймовірними ризиками.

Аспірин

Відповідь виявилася не на користь цього лікарського засобу. Як відомо, рекомендації приймати ацетилсаліцилову кислоту ґрунтуються на властивості препарату розріджувати кров, що покращує кровопостачання і, отже, покращує живлення тканин і полегшує роботу серця.

Але ця медаль має і зворотний бік. Через аспірин підвищується ризик розвитку внутрішніх кровотеч, що загрожує людині іншими небезпеками.

Проведене вченими дослідження показало, що прийом аспірину дійсно знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань на 17% у здорових людей. Але, в той же час, зростає ймовірність шлунково-кишкових кровотеч на 47 відсотків, а ризик внутрішньочерепних крововиливів підвищується на 34%.

Звідси висновок, щоб не піддавати себе ризику виникнення кровотеч, здоровим людям не рекомендується використовувати аспірин в профілактичних цілях. Більш правильно його використовувати строго за показаннями, в разі виникнення порушень в роботі серця.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *