Перераховані продукти, які провокують раннє старіння

Дієтологиня Олена Соломатіна прокоментувала дослідження іспанських вчених про продукти, які провокують передчасне старіння. Раніше фахівці прийшли до висновку, що для збереження молодості краще відмовитися від ультраобробленої їжі, в тому числі смаженого м’яса і фастфуду.

Їжа

Соломатіна, в свою чергу, пояснила, що вся справа в канцерогенах, які утворюють в організмі термічно оброблені в олії продукти. Ці речовини здатні руйнувати колаген, який вважається основним білком, що формує здорову сполучну тканину.

«Коли людина зловживає шкідливою їжею – бургерами, смаженою картоплею, солодощами або пластівцями, – в колагені починають утворюватися шипки», – цитує дієтолога «Вечірня Москва». В результаті шкіра стає в’ялою і починає покриватися зморшками, додала Соломатіна.

Щоб уникнути вікових змін, експерт порадила відмовитися від шкідливої їжі, а також включити в раціон продукти, які містять природний колаген. Зокрема, хорошим його джерелом є морква, шпинат, помідори і жирні сорти риби.

В цілому, щоб запобігти віковим змінам, дієтолог радить відмовитися від шкідливої їжі, а також розбавляти свій раціон продуктами, що містять колаген. “Тому якщо немає ніяких протипоказань, то їх прийом обов’язковий”, – додала фахівчиня. Крім того, в список продуктів, що сприяють омолодженню організму, Соломатіна включила виноград, горіхи, оливкову олію, імбир, авокадо, селеру і буряк.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *