Перераховано ознаки інсульту, які не можна ігнорувати

Погіршення зору, слабкість в кінцівках, різкий головний біль, втрата рівноваги, нудота, посилення серцебиття можуть виявитися ознаками інсульту.

Інсульт

Лікарі не втомлюються нагадувати про те, як важливо своєчасно розпізнавати симптоми серцево-судинних захворювань, оскільки таке знання може врятувати людині життя. Фахівці перерахували ознаки інсульту, які не можна ігнорувати.

Погіршення зору. Найчастіше картинка в очах розпливається, але можлива і часткова втрата зору. Якщо це відбувається раптово, ігнорувати таку зміну не можна.

Невиразна мова. Постраждала людина може все розуміти, але сама виявляється не здатна говорити пропозиціями, чітко вимовляти слова.

Слабкість в кінцівках. Параліч або сильна слабкість при інсульті можуть зачіпати сторону тіла, протилежну постраждалій частині головного мозку. Попросіть людину витягнути вперед руки – в разі мозкового одна з них мимоволі почне опускатися.

Запаморочення, нудота, втрата рівноваги. За словами медиків, ці ознаки інсульту нерідко пропускаються, оскільки не викликають асоціації з ним.

Біль. Неврологи підкреслюють: не можна ігнорувати будь-який раптову сильний біль. Ознакою інсульту часто виявляється головний біль, але також він може відчуватися в грудях, плечі, руці, одній частині обличчя.

Серцебиття. На інсульт може вказувати різке посилення серцебиття, супроводжуване задишкою.

Гикавка. Її викликає ураження ділянок головного мозку, контролюючих функції органів дихання. Ознакою інсульту може бути гикавка, яка довго не проходить.

Параліч обличчя. Спотворена міміка, посмішка, при якій задіє лише одна частина обличчя – ще сигнал, який не можна ігнорувати. Негайно дзвонити в швидку допомогу, помітивши це.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *