Опублікований перелік продуктів, що викликають залежність не гірше, ніж сигарети

Не всі знають, що ряд продуктів може викликати у людини залежність подібну наркотичній. Пристрасть до деяких з них може завдати істотної шкоди і здоров’ю, і фігурі.

Фаст-фуд

Так, алкалоїди, кофеїн і цукор, якими багатий шоколад, стають причиною рясного викиду серотоніну – гормону щастя. Тому, коли його кількість зменшується, з’являється бажання з’їсти ще шматочок, а потім ще шматочок і т.д. Крім цього жири і цукор, що входять до складу цукерок підвищують рівень цукру в крові, що рано чи пізно призводить не тільки до залежності, але і до діабету. Щоб уникнути залежності від цього продукту, в день його краще споживати не більше 15 г, а також збільшити споживання білків (м’ясо, квасоля) і складних вуглеводів (каші).

Підвищує рівень серотоніну і сир. Причиною цього стає триптофан в складі продукту. Дотримуйтесь денну норму сирної продукції, близько 20 г, і залежність вам не загрожує.

Кофеїн і цукор, що входять до складу кави і солодкої газованої води затягують в своє “павутиння”, покращуючи чутливість дофамінових рецепторів. В наслідок чого, у людини з’являється почуття задоволеності, благополуччя, а ще посилюються мотивація і бажання навчання. Тому не рекомендується пити більше 3 чашок цих напоїв в день.

Найнебезпечніші продукти харчування в цьому списку: фаст-фуд і солоні снеки. Чим тільки вони не багаті: цукор, сіль, казеїн, ароматизатори, смакові добавки, глутамат натрію. Дратуючи смакові рецептори, ці речовини викликають звикання до” яскравості ” смаку настільки, що натуральна і здорова їжа в підсумку здається позбавленою смаку. Дієтологи рекомендують відмовлятися від такої їжі поступово до тих пір, поки вона зовсім не зникне з раціону.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *