Онколог: що відомо про зв’язок раку і мікрохвильовки

Як вважає кандидат медичних наук, онколог Михайло Ласков, інформація про появу раку через те, що люди почали користуватися мікрохвильовими печами і смартфонами, є недостовірною.

Мікрохвильова піч

Рак не є хворобою сучасної цивілізації, адже деякі його види описані ще в роботах Гіппократа, зазначив фахівець. Археологічні знахідки теж вказують на те, що люди вмирали від онкозахворювань ще в стародавні часи.

Ще одним міфом експерт назвав думку про те, що уникнути розвитку онкології можна, якщо вести здоровий спосіб життя. Справа в тому, що причин розвитку раку дуже багато, і ним хворіють навіть найзавзятіші прихильники ЗСЖ.

– Але це не означає, що можна перестати стежити за собою. Наприклад, доведено, що люди з надмірною вагою входять до групи ризику по 13 видам раку, — розповів лікар.

З віком ризик захворіти збільшується, проте молодість – це не гарантія захисту від раку, додав він. Крім того, хороший загальний аналіз крові і сечі абсолютно не виключає факт ракового захворювання, оскільки до певного моменту таким способом важко діагностувати наявність пухлини.

Раніше медики назвали фактори, що впливають на розвиток раку молочної залози. За їх словами, однією з головних причин розвитку пухлин є прийом гормональних препаратів. Також лікарі звертають увагу на куріння, захоплення алкоголем, вплив сонця, генетичну схильність.

Ожиріння може спровокувати, в тому числі, рак печінки, простати, товстої кишки, нирок, матки і молочних залоз. Найнебезпечніше скупчення жирових мас в області живота.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *