Онколог розповіла, які овочі та фрукти корисно їсти зі шкіркою

Лимони, апельсини, яблука, картопля входять до числа овочів і фруктів, які корисно їсти разом зі шкіркою, – про це розповіла лікар-проктолог, онколог Олена Смирнова.

Яблуко

Смирнова пояснила, що деякі овочі і фрукти корисні, коли з’їдаються з шкіркою, оскільки вона містить більше клітковини і вітамінів, ніж м’якоть. До таких дарів природи, за словами лікаря, відносяться баклажани і кабачки. Шкірка перших насичена антоціанами – потужними антиоксидантами, що перешкоджають руйнуванню клітин, запалень і навіть роблять молодше зовні. Кабачкова шкірка багата хлорофілом, теж володіє антиоксидантним ефектом, вітаміном С.

Також, зауважила онколог, корисно вживати в їжу шкірку цитрусових, що містить величезну кількість вітаміну C, клітковини, антиоксидантів. Медик порадила подрібнювати її і додавати в йогурти, сир, напої.

Яблука не варто очищати від шкірки, так як вона насичена вітамінами, мінералами: а, C, кальцієм, фосфором, залізом. Переважно є разом з шкіркою огірки – очищені вони набагато менш корисні. Їх шкірка забезпечує організм калієм, вітамінами групи B, попередником вітаміну А бета-каротином.

Інший овоч, який Смирнова радить вживати з шкіркою, – картопля: так ми отримуємо більше вітаміну C, клітковини. Але слід знати, що позеленілу картопляну шкірку їсти не можна, вона містить токсичну сполуку соланін.

Лікар поділилася головним правилом: щоб не помилитися і не нашкодити організму, вживати неочищеними слід сезонні овочі і фрукти.

“Якщо овочі і фрукти несезонні, вирощені за допомогою добрив, шкірка накопичує нітрати”, – попередила Олена Смирнова.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *