Онколог назвав фактор, який збільшує ризик розвитку раку в 30 разів

Не варто грішити тільки на генетику.

Рак

Безумовно, онкологія має генетичну схильність. Однак в процесі життя людина здатна збільшити або, навпаки, звести до мінімуму ризик розвитку цього захворювання. Академік РАН Андрій Капрін назвав основні фактори, що впливають на активізацію раку.

Фахівець запевняє, що генетикою можна пояснити близько 15% випадків розвитку онкології. А ось спосіб життя, який веде людина має набагато більше значення. Як приклад, Андрій Капрін назвав основним фактором виникнення декількох видів раку куріння. Ця шкідлива звичка підвищує ризик онкології в 30 разів. Погіршити ситуацію можна ще й вживанням алкоголю.

“Ось дивишся, начебто генетично здорова сім’я. А потім там з’являється рак легенів, рак сечового міхура. З’ясовується, що тут присутні шкідливі звички”, – пояснив свою позицію онколог.

Людям, що палять варто враховувати, що лише через десять років після того, як вони кинули палити, організм здатний повністю очиститися від наслідків цієї шкідливої звички. Так що виникнення онкології через кілька років після того, як ви не брали в рот сигарету, можна пояснити все тим же курінням.

Слід враховувати і роль віку. Після 65 у людини кожні п’ять років на десять відсотків збільшується кількість клітинних мутацій, з якими не справляється імунітет. А клітинні мутації якраз і провокують появу ракових клітин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *