Онкологія на дні чашки: які загрози приховані в чайному пакетику

Канадські вчені провели ряд досліджень, в ході яких було виявлено, що пакетований чай може сприяти розвитку онкологічних захворювань.

Чай в пакетиках

Передбачуваною причиною цього побічного ефекту виступає мікропластик, що входить до складу самого чайного пакетика. Однак, як вважає, фахівець з чаю і кави Єлизавета Тихонова, це може бути не єдиною небезпечною для людини речовиною в продукті.

“У більшості випадків справжнього чаю там немає, а якщо і є, то сумнівної якості. Я розмовляла з тими, хто вирощує чай в Китаї і В’єтнамі, навіть вони не змогли точно сказати, що знаходиться в пакетиках. Багато хто бачив, що навіть холодна вода забарвлюється від кинутого пакетика. Хоча справжній чай заварюється мінімум 3 хв. при t 95-100°С. Яскравий колір води — це барвники, в основному солі вугільної кислоти. Аромат і смак — штучні. Тому що натуральний запах у овочів і фруктів, наприклад, тримається максимум місяць. Доповненням до цих “задоволень” йде клей, яким склеюють пакетики. Так що краще купувати ваговий чай”, – розповіла фахівець.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *