Олія, яка приносить користь навіть після смаження

Згідно з дослідженням, проведеним університетом Барселони, використання оливкової олії першого віджиму зберігає корисні властивості продуктів навіть при смаженні. Сама олія теж практично не втрачає корисних властивостей.

Оливкова олія

Неодноразово повідомлялося, що термічна обробка їжі, а саме смаження, негативно впливає на багато корисних речовин в їжі, в тому числі руйнує антиоксиданти. Фахівці вирішили з’ясувати, чи залишається оливкова олія першого холодного віджиму таким же здоровим продуктом після смаження.

Виявилося, що в процесі термічної обробки вміст поліфенолів у порівнянні з рівнями антиоксидантів у сирій олії зменшився на 40% при 120° С і на 75% при 170° С.

– Незважаючи на зниження концентрації антиоксидантів в процесі приготування, ця олія як і раніше зберігає рівень поліфенолів, що вважається «здоровим» відповідно до стандартів Європейського Союзу, – зазначає автор дослідження Хуліан Лозано.

Будучи одним з базових компонентів середземноморської дієти, оливкова олія позитивно впливає на травну систему. Її секрет – у високому вмісті в продукті мононенасичених жирних кислот, зокрема-олеїнової кислоти, яка знижує рівень холестерину в крові.

Одна з найбільш корисних властивостей оливкової олії полягає в тому, що воно знижує ризик розвитку злоякісних пухлин, зокрема раку грудей.

Однак людям, що страждають запаленням жовчного міхура – холециститом, варто бути обережнішим: через сильний жовчогінний ефект олія може загострити захворювання. Також потрібно пам’ятати, що вона дуже калорійна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *