«Озноб, температура»: ознаки укусу енцефалітного кліща

Як розповів доктор медичних наук, професор Борис Ревич, в різних регіонах ймовірність зустрічі з енцефалітним кліщем різна.

Кліщ

“На око” визначити енцефалітний кліщ чи ні, не можна, підкреслив вчений. У місці укусу залишаються припухлість, невелике почервоніння, з’являються невеликі хворобливі відчуття.

Якщо кліщ був енцефалітний, то до прояву перших ознак хвороби може пройти різний час — в залежності від рівня імунітету конкретної людини.

– Початок хвороби проявляється у вигляді ознобу, запаморочення, підвищення температури. При явних ознаках захворювання необхідно відразу ж піти в медичний заклад і звернутися до лікаря-інфекціоніста, — розповів медик.

Кліщі особливо небезпечні з травня по червень. Вони є переносниками важких хвороб, найвідоміша з них — енцефаліт.

Енцефалітний кліщ – це звичайний кліщ, заражений вірусом енцефаліту, а не якийсь окремий вид. Прояви енцефаліту поділяють в залежності від тяжкості ураження.

Гарячкова форма спостерігається в 15-40% випадків. Її симптоми схожі на грип: температура, озноб, слабкість, біль у м’язах, сонливість.

Менінгеальна форма настає, коли вірус вражає нервову систему. У людини починаються сильні головні болі, різь в очах, світлобоязнь, блювота. Енцефалітична форма найважча (10-30% випадків). З’являються галюцинації, психічні розлади, втрата орієнтації в часі і просторі. Виникають судоми і паралічі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *