Ознаки того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю

Часте сечовипускання, помутніння зору, несподіване схуднення, кровоточивість ясен – це лише деякі з ознак того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю, і ви опинилися в зоні високого ризику діабету 2 типу.

Цукровий діабет

Найбільш серйозними наслідками коливань рівня цукру в крові є більш високий ризик пов’язаних з діабетом ускладнень здоров’я, таких як інсульт, серцеві захворювання, пошкодження нервів (невропатія). Тому важливо розпізнавати ознаки того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю і виявився занадто високий. Медики радять звертати увагу на наступні зміни.

Потреба пити і мочитися більше звичайного. Цю поширену ознаку занадто високого рівня цукру в крові легко пропустити влітку, коли спека спонукає споживати більше рідини природним чином. Чи помічаєте Ви інші симптоми коливань цукру? Запитайте себе про це, коли в черговий раз захочете пити.

Схуднення, незважаючи на підвищений апетит. Багато людей при підвищенні цукру в крові відчувають голод частіше звичайного і починають їсти більше – при цьому втрачають вагу. Це пов’язано з порушенням обміну: тіло перестає отримувати потрібний обсяг енергії з глюкози і починає отримувати її з м’язів і жиру.

Постійна втома. Коли організм не обробляє інсулін належним чином або не виробляє достатньої кількості гормону сам, цукор залишається в крові, а не потрапляє в клітини, що позбавляє їх енергії.

Розпливчастий зір. Підвищений рівень цукру в крові може привести до розбухання лінз в оці через витік рідини. Це змінює форму об’єктива, робить нездатним правильно сфокусуватися, викликає помутніння зору.

Поколювання, оніміння в руках або ногах. Неконтрольований цукор сприяє пошкодженню нервів. Деякі люди через це відчувають не тільки поколювання, оніміння, але і біль в кінцівках.

Запалення, сухість, інші зміни шкіри. На задній частині шиї, рук, в пахвах, областях зі складками шкіри можуть виникати темні, бархатисті плями. Також можливі пухирі, інфекції, сухість, свербіж, знебарвлення, інші аномалії шкіри. Якщо ці зміни розвиваються, не проходять, треба поговорити з лікарем.

Ясна опухлі або кровоточать. Слина містить глюкозу; і чим більша її концентрація, тим значнішими можуть бути порушення ротової порожнини. Особливо поширені у діабетиків захворювання ясен, які підвищують ризик періодонтиту, що загрожує втратою зубів, появою нагноєнь, виразок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *