Овочі, які знижують ризик ранньої смерті від хвороб серця

Вживання деяких овочів знижує ризик ранньої смерті, тим самим допомагаючи жити довше. З цією метою фахівці радять їсти ферментовані овочі.

Кімчі

Найбільш частою причиною ранньої смерті стають серцево-судинного захворювання, які зазвичай бувають пов’язані зі станами, що включають звуження або закупорку кровоносних судин, що провокують розвиток процесів, що ведуть до болю в грудях (стенокардії), серцевого нападу або інсульту.

«Якщо ви прагнете до довгого життя, вкрай важливо запобігти механізмам, що лежать в основі серцевих захворювань. Два найбільш поширених фактори виникнення серцевих захворювань – це надмірна вага і високий рівень холестерину», – розповіли виданню Express фахівці Британського фонду Серця (British Heart Foundation).

Вони нагадали, що два цих обставини нерідко виявляються взаємопов’язаними: якщо у людини є, значний зайву вагу, в артеріях відбувається накопичення жирових відкладень, пошкоджуючи нормальний кровотік, що йде до серця. Боротися з небезпечним процесом зростання холестеринового нальоту на стінках артерій допомагають певні продукти.

“До внутрішньої стінки артерій прилипає “поганий” холестерин ЛПНЩ, що є одним з найбільш шкідливих типів жирових відкладень, що ушкоджують і закупорюють судини. Знизити кількість ЛПНЩ можна за рахунок підвищення рівня «хорошого» холестерину ЛПВЩ, який збирає частинки ЛПНЩ і транспортує назад в печінку, що забезпечує подальше виведення. Раціон є ефективним способом домогтися цього”, – повідомили експерти фонду.

Вони заявили, що ферментовані овочі, які знижують ризик ранньої смерті, асоційований з наслідками хвороби серця. Конкретно порекомендували їсти кімчі – традиційна корейська страва, приготоване з ферментованих овочів, включаючи капусту, цибулю, часник, імбир, перець чилі.

“Чотиритижневе дослідження за участю 22 осіб, які мали надмірну вагу, показало, що вживання ферментованих овочів допомагає знизити індекс маси тіла (ІМТ) і жирові відкладення, а також рівень цукру в крові – всі ці фактори сприяють серцевим захворюванням. Люди, які їдять їх, демонструють більш здорові показники кров’яного тиску і процентного вмісту жиру в організмі”, – поділилися представники Фонду.

Що стосується саме кімчі, за словами фахівців, воно допомагає знизити ризик хвороб серця. Цей ефект вони пояснюють протизапальними властивостями продукту, пояснюючи, що запалення може бути основною причиною серцевих захворювань.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *