Обережно! Цвіль на продуктах призводить до небезпечних хвороб

Частенько на домашніх продуктах харчування можна помітити чорні плями або утворення – це цвіль. Деякі позбавляються від неї, продовжуючи вживати очищену частину продукту, але особливо обережні відразу викидають такий продукт.

Сир з пліснявою: користь і шкода

Фахівці кажуть, що наївне припущення, що від цвілі досить позбутися і продовжувати доїдати залишки залежаного продукту – це абсолютно неприпустимо.

Вживаючи візуально здорову частину звільненого від цвілі продукту, люди «підписують для себе і свого організму дуже серйозний вирок». Справа в тому, що навіть незначний прояв цвілі на продукті, так звані мікроскопічні гриби, відразу починають виділяти отруйні речовини, заражаючи тим самим весь продукт.

Від цього збільшується можливість отримати, в кращому випадку, отруєння. Також необхідно якомога ретельніше обробити посуд, в якому зберігався запліснілий продукт, так як мікроскопічні частинки від посуду переселяться в інший продукт і досить скоро.

За даними фахівців, в запліснявілих продуктах міститися афлатоксини – смертельно небезпечні мікотоксини і афлотоксини. Розвиток мікотоксинів найчастіше відбувається на зернових культурах, горіхах, листках селери, а також в соках.

Афлотоксиновий ряд здатний викликати ракові пухлини, респіраторні захворювання і глибокі харчові отруєння.

Також грибкові прояви на продуктах можуть викликати афлотоксикоз або сильні алергічні реакції.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *