Німецьким лікарем названі продукти, які руйнують нирки

Продукти, що містять сіль, фосфати, багато білка, здатні зруйнувати людині нирки.

Нирки

Показники хронічної ниркової недостатності збільшилася в останні роки, більше, ніж будь-якої іншої хвороби в останні роки. Називаючи причини цього, фахівці відзначають негативний вплив на нирки того способу життя, який ведуть сучасні люди.

«Вживання продуктів, що містять багато калорій, в поєднанні з відсутністю фізичних вправ особливо сильно шкодить ниркам. До того ж існують харчові інгредієнти, які можуть безпосередньо руйнувати наші нирки, особливо, коли функція органу вже ослаблена», – заявила головний лікар клініки з лікування захворювань нирок, високого тиску і ревматизму в Мюнхенській клініці Harlaching Клеменс Коен.

Спеціалістка назвала продукти, здатні шкодити ниркам.

Кухонна сіль. Її занадто велика кількість викликає стрес органу, він стає нездатний повністю видалити хлорид натрію з крові, що підвищує кров’яний тиск. Потрібно вживати не більше п’яти грамів солі в день.

“Особливо багаті сіллю готові продукти, для них вона служить консервантом. Хлібні вироби містять багато прихованої солі-наприклад, 250 грамів хліба дають приблизно чотири грами солі», – пояснила доктор Коен.

Що стосується фосфатів, їх надлишок руйнує нирки, приводячи до перевантаження фільтруючих елементів, до кальцифікації судин. Небезпечними є продукти, в які вони додаються як добавка.

“Під номерами E від 338 до 341, 343, 459 до 325 вони додаються як стабілізатори та загусники. Наприклад, їх містять кола, ковбаса, плавлений сир”, – назвала експертка.

Білок здатний руйнувати нирки, якщо вживається в кількості більше 0,8 грама на кілограм ваги тіла.

«При вазі тіла в 70 кілограмів ви повинні з’їдати тільки близько 56 грамів білка в день. 100 грамів яловичини дають 26 грамів білка, 100 грамів йогурту – 5 грамів», – пояснила лікарка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *