Не тільки шкіра: 5 ділянок тіла, де меланома розвивається найчастіше

Меланома шкіри – найвідоміший, але далеко не єдиний вид небезпечного захворювання. Важливо знати, де ще можуть розвиватися пухлини, і на які симптоми важливо звертати увагу.

Родимка

Меланома – одна з найбільш небезпечних пухлин, саме у хворих на меланому найчастіше трапляються рецидиви хвороби, а метастази поширюються швидко і можуть вражати практично всі органи тіла. Для профілактики захворювання важливо обов’язково захищати шкіру від впливу ультрафіолету, носити сонцезахисні окуляри, регулярно перевіряти родимки і новоутворення на шкірі (найкраще робити це раз на рік у дерматолога-онколога).

Найпоширеніший різновид меланоми – меланома шкіри, але часто небезпечна пухлина розвивається і на інших частинах тіла. І важливо знати, на що потрібно звертати увагу, щоб «зловити» хворобу на ранній стадії.

Ніготь

До 3,5% випадків меланоми — найагресивнішої різновиди раку шкіри — утворюється під нігтями. Найпоширеніший симптом так званої субунгальної меланоми (або меланоми нігтя) — темно-коричнева або чорна вертикальна лінія на пальці або нігті. Ця лінія не доставляє занепокоєння, не викликає хворобливих відчуттів, але якщо ви помітили щось подібне, важливо якомога швидше звернутися до дерматолога-онколога. Інші симптоми, на які також варто звертати увагу: потемніла шкіра навколо нігтя або кутикули, кров або нагноєння під нігтем, тріщини нігтьової пластини.

Око

Меланома сітківки ока-найпоширеніший вид пухлини очей у дорослих. Пухлина розвивається і росте дуже швидко і тому важливо звертатися до лікаря при перших же ознаках. Звертати увагу слід на такі симптоми як болі в області очей, порушення зору, почервоніння очей, набряк повік, сльозотеча, підвищення внутрішньоочного тиску.

Губа

Шкіра губ-дуже ніжна і тонка, вона постійно знаходиться під впливом сонця, але ми найчастіше забуваємо її захищати від ультрафіолету. Звертатися до лікаря потрібно в разі виявлення уражень слизової губ, які ніяк не гояться, а також незрозумілих плям.

Шлунково-кишковий тракт

Меланома вражає не тільки шкіру, але і слизові оболонки. Приблизно чверть всіх випадків хвороби припадає на слизові органів шлунково-кишкового тракту. Пухлини тут розвиваються швидко і здатні поширюватися на розташовані поруч органи. До лікаря потрібно звертатися в разі будь-яких незвичних симптомів, а також при появі хворобливих відчуттів, кровотечі з кишечника, а також раптового геморою, який довго не заживає.

Статеві органи

Слизові оболонки статевих органів — як у жінок, так і у чоловіків – ще одне місце, де часто розвивається меланома. Симптоми, на які варто звертати увагу: незрозумілі утворення на поверхні слизових, виразки, які незагоюються або довго загоюються, больові або просто неприємні відчуття, кровотеча.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *