Нетипові ознаки хвороб серця

Якщо у людини розвиваються хвороби серця, то в першу чергу вона звертає увагу на болі в грудях, пульс і задишку – найпоширеніші ознаки. Однак є симптоми, які абсолютно нетипові для подібних захворювань. Ми розповімо, які менш явні прояви хвороб серця можуть бути присутніми у пацієнта.

Серце

Ознака №1: набряки ніг

Відчуття тяжкості в ногах, біль, втома, помітна неозброєним поглядом набряклість — все це може бути ознакою хвороб серця. При цьому люди стикаються з подібними симптомами мало не кожен день, списуючи їх появу на втому, біганину, ходіння в незручному взутті, велика кількість випитої рідини. Але іноді без цих видимих причин може розвиватися набряк ніг. Це може бути пов’язано з хворобами серця, наприклад, серцевою недостатністю. Тому при появі подібних ознак краще негайно записатися на прийом до лікаря. Головне, не панікувати в такій ситуації, так як набряк ніг може бути пов’язаний і з іншими захворюваннями.

Ознака №2: андрогенна алопеція

Ще однією нетиповою ознакою хвороб серця є облисіння за чоловічим типом – випадає волосся в тім’яній і лобовій областях, залишаючи кромку по нижній частині черепа. Звичайно, це не обов’язково свідчить про розвиток серцево-судинних хвороб, але все-таки це може бути провокуючим фактором. Дослідження показали, що у лисіючих чоловіків на 23 відсотка вище ризик хвороб серця, а при повному облисінні ризик збільшується до 36 відсотків. Вчені вважають, що це пов’язано з дією тестостерону, який впливає на ріст волосся і еластичність судин. В такому випадку краще ретельно стежити за своїм здоров’ям.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *