Нестача вітаміну D підвищує ризик зараження COVID-19

Вітамін D дуже важливий для роботи дихальної системи, яку коронавірус атакує першою, а також міцної імунної системи. Таким чином, його недолік підвищує ризик зараження COVID-19, пише видання Express.

Вітамін D

Вітамін D є жиророзчинним нутрієнтом, який синтезується в організмі під дією сонячного ультрафіолету. Британські експерти констатують: цей вітамін є абсолютно необхідним для підтримки імунної системи і запобігання респіраторних інфекцій в разі коронавірусної інфекції.

Чи може його недолік підвищити ризик зараження COVID-19? Медики вважають: так, може.

“Вітамін D посилює дію кров’яних клітин моноцитів і макрофагів, котрі борються з хвороботворними мікроорганізмами, а також допомагають зменшити запалення, що в свою чергу стимулює імунну відповідь. Також сприяє секреції антимікробних пептидів, що підвищує захист слизових оболонок. Багатьом людям не вистачає його, і це здатне негативно вплинути на їх імунну систему”, – зазначили фахівці.

Дослідження, що проводилося в США, показало: вітамін D має властивість інгібувати запальні реакції легенів, одночасно посилюючи вроджені механізми, що захищають від респіраторних патогенів. Дана його якість особливо важлива в умовах підвищеного ризику зараження COVID-19.

“Достатня кількість вітаміну D знижує бактеріальне навантаження від респіраторних інфекцій, допомагає при запаленні дихальних шляхів, астмі, грипі, А також може захистити від вірусних інфекцій. Якщо вам доводиться самоізолюватися або ви не можете вийти на вулицю, поговоріть з лікарем про те, щоб приймати щоденну добавку, що містить 10 мікрограмів такого важливого вітаміну”, – поділилися порадою експерти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *