Неприємні симптоми, які вкажуть на недолік вітаміну Е

Як визначити, що організму не вистачає вітаміну Е, в яких продуктах його шукати і скільки потрібно наїдати в день.

Вітаміни

Вітамін Е забезпечує гарне самопочуття. Він вважається потужним антиоксидантом, який допомагає клітинам захищатися від вільних радикалів, які з’являються в процесі їх життєдіяльності. Ці сполуки небезпечні тим, що призводять до пригнічення серцевого м’яза, старіння клітин і їх переродження в ракові.

Крім того, вітамін Е відповідальний за стан шкіри. Якщо його не вистачає, то це видно по обличчю. Шкіра стає тьмяною, тонкою і сухою, набуває хворобливий відтінок.

На дефіцит вітаміну Е також вказує м’язова слабкість, погіршення зору, проблеми з гормонами, різкі перепади настрою. При гострій нестачі можна відчути помітне зниження чутливості в руках і ногах і зниження імунітету.

Примітно, що найкраще Вітамін Е засвоюється з натуральних продуктів. Наприклад, багато його в рослинному маслі, насінні, зелених овочах, брокколі, яблуках, грушах, горіхах. Добова доза вітаміну Е становить 15 мг.

Добавки можуть допомогти справі, але головне джерело становить їжа. Однак, з цим слід бути обережним і без лікаря самому не лікуватися. Справа в тому, високі дози вітаміну Е призводять до розрідження крові. Це загрожує зниженням її згортання і ризику кровотеч.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *