Незвичайна причина болю в спині і суглобах, яку легко усунути

Як показало дослідження, в ряді випадків біль в спині і суглобах може виникати через дефіцит вітаміну D.

Вітамін D

Багато людей періодично відчувають біль в спині і суглобах. Молоді найчастіше пов’язують це з надмірними фізичними навантаженнями або, навпаки, з сидячим способом життя. Люди старшого віку – списують на старість. Хоча насправді причин такого болю, частина з яких безпосередньо не пов’язані з опорно-руховим апаратом, може бути багато.

Одна з них, як показало недавнє дослідження, криється в нестачі вітаміну D. як відомо, цей вітамін в тому числі відповідає за засвоєння кальцію і фосфору, що надходять з їжею. А це запорука здоров’я кісток і суглобів. Якщо проблему не вирішити, може початися артрит або інші захворювання, а також буде високий ризик переломів.

Фахівці вважають, що дефіцит вітаміну D дуже поширений. Однак пити добавки без рекомендації лікаря не варто – найкраще здати аналізи і дізнатися, чого саме вам не вистачає і в яких обсягах. В іншому випадку скористайтеся натуральними джерелами вітаміну D, які повинні бути присутніми в здоровому раціоні. Ви можете вживати такі продукти як яєчний жовток, тунець, гриби, лосось, скумбрія, ікра риб, бобові, молочні продукти.

Також ознаками дефіциту вітаміну D може бути порушення сну, занепад сил, порушення гормонального балансу, часті простудні захворювання. Жінкам, які переживають клімакс, потрібно обов’язково проконтролювати рівень вітаміну D і кальцію, оскільки в цей період кальцій починає активно вимиватися, що ставить під загрозу кістки і суглоби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *