Небезпечне сонце: все, що потрібно знати про рак шкіри

Більшості дівчат хочеться роздобути гарну засмагу під час літньої відпустки, проте сонце не допомагає нашій шкірі виглядати гарніше, а навпаки – псує її. Найчастіше онкозахворювання у молоді і дітей – рак шкіри. Ось, що вам потрібно про це знати.

Сонце

Рак шкіри – не просто самий “молодий” вид раку, це ще й найпоширеніший вид раку. На щастя, лише один вид раку шкіри з трьох вбиває блискавично: меланома. Інші типи (базально-клітинний і плоскоклітинний), як правило, легко і вчасно діагностуються і піддаються лікуванню. А ось меланома дуже агресивний тип раку — вона швидко метастазує, і в цьому випадку лікування не завжди ефективне. І найголовніше, що вам потрібно знати: основний фактор ризику – вплив УФ-променів на шкіру.

Під впливом надлишкового ультрафіолетового випромінювання відбувається пошкодження генетичного матеріалу меланоцитів, знижується імунітет, підвищується ризик безконтрольного розмноження пігментних клітин і розвитку пухлини. При цьому пухлина може розвиватися в результаті впливів, що мали місце багато років тому. Діти і молоді люди часто отримують безліч інтенсивних сонячних впливів, наслідки яких можуть проявити себе через багато років і навіть десятиліть.

Засмага зовсім не корисна

Вважається, що загар допоможе боротися з дефіцитом вітаміну D. Це правда, от тільки для того, щоб забезпечити організм вітаміном D, достатньо перебувати на відкритому повітрі всього 15 хвилин, причому в тіні, тому будь-яка людина отримує денну норму, навіть про це не замислюючись. Виняток становлять люди, які вдень сплять, а вночі не сплять.

Сонцезахисний крем потрібен завжди

95% злоякісних пухлин шкіри розташовується на обличчі і руках — тобто на ділянках, які 365 днів в році піддаються дії УФ-випромінювання. При цьому похмура погода для випромінювання зовсім не є перешкодою. У той же час вчені з Університету Осло провели дослідження і довели, що жінки, які використовували сонцезахисні креми з SPF 15 і вище, мали ризик захворіти на меланому на 33% менше, ніж ті, хто цього не робить. Тому запам’ятайте: крем з SPF потрібен вам завжди: і взимку, і влітку, і на пляжі, і по дорозі в офіс.

Крім того, SPF – фільтри працюють всього пару годин. Так що якщо ви любите проводити багато часу на пляжі, не забувайте наносити крем після кожного купання (навіть якщо він водостійкий) або, якщо не купаєтеся, раз в 1,5−2 години. Нанести крем один раз недостатньо: ви будете впевнені, що захищені, але це не так.

Продовження на наступній сторінці: 1 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *