Найбільш корисні прості продукти для зміцнення імунітету

Захисні сили організму залежать від багатьох факторів, в тому числі, наявності необхідних поживних речовин, антиоксидантів.

Овочі та фрукти

Експерти вважають, що зараз рано розслаблятися – в Україні ще не закінчилася перша хвиля коронавірусу, а нам вже пророкують другу. Деякі фахівці відзначають, що за статистикою другі хвилі зазвичай проходять важче перших. Здатність організму протистояти інфекції і ризик ускладнень багато в чому залежать від імунітету.

Здоровий спосіб життя – одна зі складових хорошого імунітету. Основи правильного харчування розроблені з урахуванням потреб організму, щоб отримувати всі необхідні нутрієнти. Також важливі антиоксиданти – вони допомагають імунній системі боротися із запальними процесами і мутаціями.

Важливо включити в свій раціон побільше фруктів і овочів. Особливо корисні для імунітету імбир, лимон, шипшина, полуниця, манго, томати, часник, чорниця, квашена капуста. До речі, квашена капуста та інші ферментовані продукти, наприклад, натуральний йогурт, надають підтримку кишковій мікрофлорі, яка теж є важливою складовою захисних сил організму.

Особливо зверніть увагу на продукти, які містять велику кількість антиоксидантів. Це томати, гранати, малина, чорниця, цитрусові, морква, броколі, петрушка, куркума, волоські горіхи, какао, чорна смородина, солодкий перець, мигдаль, морська капуста, кешью та інші. Також багаті антиоксидантами зелений чай, натуральна кава і какао.

Також важливо звернути увагу на джерела заліза і корисних жирних кислот. Включіть в меню яловичу печінку, жирні сорти риби, авокадо, оливкову олію, буряк, яловичину, яблука, шпинат, ікру риб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *